Náučný chodník

                                                 Náučný chodník

Náučný chodník v obci Kocurany je ďalšou etapou informovanosti o histórii, súčasnosti, prírodných a životných podmienkach. Obec s viac ako 900 ročnou históriou v roku 2012 vydala vlastnú monografiu. Vydanie malo za cieľ zvyšovať informovanosť a hrdosť na svoje rodisko, motivovať k úcte a ochrane prírodných daností okolo seba. Vybudovanie náučného chodníka je pokračovaním v týchto aktivitách. Informačné tabule sú osadené na miestach, kde sa ľudia stretávajú, alebo kadiaľ najviac prechádzajú. 

Stanovište č.1Pod Skotňou - nachádza sa pri vstupe do obce Kocurany. 

Stanovište č. 2Nižovec - je umiestnené pri bytových domoch, kde trávia veľa času obyvatelia bytoviek a mamičky s deťmi. 

Stanovište č.3Rybníčky - je umiestnené pri vstupe do športovo-oddychového areálu, ktorý navštevujú všetky vekové kategórie, ktoré tu môžu relaxovať v altánku s krbom, využiť detský kútik s preliezkami a vykonávať rôzne druhy športov. 

Stanovište č.4 - Námestie - je miesto spoločných stretnutí, nielen domácich obyvateľov ale aj hostí. 

Stanovište č. 5Starý cintorín - na ktorom sa vypína košatá, viac ako 300 ročná lipa. 

Stanovištia č. 1,3 a 4 sú jednostranné a stanovištia č.2 a 5 sú obojstranné. Orientáciu po náučnom chodníku zabezpečujú smerové tabule, ktoré dávajú informáciu o smere k ďalšiemu stanovišťu s uvedením vzdialenosti. 

Náučný chodník obce Kocurany bol odovzdaný do užívania jej návštevníkom dňa 17.10.2015 aj s výkladom k jednotlivým textom. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili občania obce a aj priatelia z družobnej obce Lukoveček (ČR).
 

O náučnom chodníku v Kocuranoch bola spracovaná reportáž, ktorú si môžete pozrieť TU.


fotka k clanku
fotka k clanku
fotka k clanku
fotka k clanku
fotka k clanku
fotka k clanku
fotka k clanku